Výživová koučka Adéla

Výživová koučka Adéla Prokůpková

Nejspíš jsi mě poznala jakožto výživovou koučku intuitivního stravování, ale doma mě znají jako ženu v teplákovce, která miluje sledovat Harryho Pottera a číst už po 150. trilogii Hunger Games. Mám ráda dobré a poctivé jídlo, jež na sobě nemá nálepku low carb, a také kávu s dobrou buchtou k tomu.

Ač svou práci miluji, po sedmé hodině večerní mi vypínají mozkové buňky a potřebuji něco, na co zbyla kapacita (čti maximálně seriál Dva a půl chlapa či hru Hogwarts Legacy). Také se ráda hýbu, ale dospěla jsem (konečně) do fáze, kdy pohyb nejsou kalorie, ale terapie. Můžeš mě tedy potkat ve fitku, na procházce, na bruslích nebo na terase, kde trénuji profesionální gaučing. Jsem známá pro nepříliš korektní smysl pro humor, který radši vždy vztáhnu na sebe. Protože kde je smích, tam chci být i já.

Celý svůj život jsem podvědomě tušila, že mé zaměstnání bude jednou mou vášní. Když se dnes koukám do minulosti, s odstupem času vím, že každý krok mé cesty měl svůj smysl a že je nyní vše přesně tak, jak má být. Jsem přesvědčena o tom, že každý může dosáhnout toho, po čem touží, bez ohledu na to, v jaké životní fázi se zrovna nachází. Mou práci nedefinuje jenom to, jaké certifikace a vzdělání mám, ale také můj osobní příběh, jelikož jsem sama kdysi byla na místě klienta. Vím, jak těžké je si představit být najednou bez pravidel, bez výčitek a žít opravdu naplno a intuitivně. Dokážu se zpátky vrátit do minulosti a přesně popsat ten pocit, který máš možná teď ty. A právě díky kombinaci osobního a profesního přístupu ti chci zajistit to, že budu tím posledním poradcem, kterého na své cestě budeš potřebovat.

 

A proč zmiňuji, že je osobní přístup alfa a omega? Sama jsem byla v situaci, kdy jsem počítala v kalorických tabulkách salátovou okurku. Kdy jsem jezdila z chaty dvě hodiny vlakem a autobusem do „svého“ fitka. Kdy jsem si naplánovala na narozeniny „cheat day“, protože jindy se taková jídla nesmí. I mně přišlo normální se každé ráno při čištění zubů vážit a i mně to dokázalo zkazit den. Tak moc, že se kolem toho točilo doslova všechno i se ztrátou toho nejcennějšího, co žena má – své ženství.

A dneska? Po 5 letech vím, že to jediné, co je potřeba pro opravdovou spokojenost, je si věřit. Věřit své intuici a hlavně tělu. Věřit si, že to zvládnu a že „zdravý životní styl“ je mnohem víc než tabulky na počítání kalorií. Z holky, která nikdy nevynechala trénink, jedla univerzálních 1800 kcal, nechtěla lásku a dělala tyčinkové recenze, vyrostla žena, manželka a maminka, která to stejné chce pro tebe. Chci, aby ses na sebe dokázala každé ráno podívat a opravdu upřímně si dokázala říct, že se máš ráda. Že je skvělé, že se těšíš na trénink, ale stejně tak je skvělé trénink vynechat a dělat něco jiného. Jestli něco na svém aktuálním já miluju, tak je to to, že umím pracovat s tím, co mi energii přinese a co mi ji naopak vezme. A to je občas přesně to, že půjdu na trénink, anebo to, že na něj nepůjdu. Život je totiž mnohem víc než dieta a režim a to, kým skutečně jsi, stejně nikdy nezhubneš. Jsi mnohem víc, než jsou tvé diety. Tvoje energie prodává, ne tvá váha a režim.

 

Pravděpodobně se shodneme na tom, že to, co jíme, nás zrcadlí. Já však věřím, že nás ještě více zrcadlí náš vztah k jídlu. Proto mi perfektně vyladěný jídelníček nikdy nebude stačit. Chci, abys k jídlu přistupovala svobodně. Nikdy nebude naším společným cílem jídlo ovládat a už vůbec ne to, aby jídlo ovládalo tebe. Mým cílem je tě naučit s jídlem spolupracovat, provést tě procesem sebepoznání, odkrýt záhady výživy a ukázat, že spokojené tělo začíná spokojenou duší.

Chybí ti na tvé cestě podpora?

Přihlas se k odběru našeho newsletteru

Vstup do skupinového coachingu Bez diet